Peelingi chemiczne to zabiegi polegające na kontrolowanym uszkadzaniu skóry substancją chemiczną, w celu pobudzenia w niej procesów regeneracji, co skutkuje jej odświeżeniem i odmłodzeniem. Najczęściej stosowanymi związkami peelingującymi są kwasy. Zabieg złuszczania za pomocą kwasu polega na kontrolowanej aplikacji substancji, wybranej przez specjalistę, na powierzchnię skóry. Głębokość działania preparatów może być różna i jest uzależniona od rodzaju substancji, jej stężenia i pH oraz od czasu, jaki pozostaje na skórze. Najbardziej popularne wśród peelingów chemicznych są alfa-hydroksykwasy (AHA), beta-hydroksykwasy (BHA) oraz poli-hydroksykwasy (PHA). Do AHA należy, między innymi kwas migdałowy i kwas mlekowy. Wśród BHA najbardziej znany jest kwas salicylowy, a spośród PHA – kwas laktobionowy.
Najczęściej używane do peelingów chemicznych związki to: kwas glikolowy, salicylowy, pirogronowy, migdałowy, trójchlorooctowy (TCA), retinowy oraz mieszanki różnych preparatów, stosowane w zależności od oczekiwanej głębokości złuszczania.
Głęboka przebudowa skóry przy zminimalizowaniu inwazyjności – to najnowszy trend w peelingach anti-aging. Zaawansowane technologicznie peelingi odmładzające: głęboko penetrują skórę, prowokują jej przebudowę i stymulują do odnowy. Maksymalny efekt, minimalizowanie nieprzyjemnych odczuć podczas zabiegu i jak najmniej widoczne złuszczanie – to właśnie cechy nowoczesnych peelingów anti-aging.